"Marriage is our last, best chance to grow up."

Saturday, December 13, 2008

Congratulations

Dear friends,and Family hope that it is well with you all .
I thank God that he is good to me too.
I thank God for his love and mercy to reach this day.
I thank all my friends and family for the support you gave me during my good 3yrs of Studies here in Malaysia and today Iam receiving my scroll.
I have nothing to say than praying for you and keeping in touch with you all the time.
Thank you for being close to me and I will always remember each and every friend of mine .
regards
Lisa Emmanuel Tom

7 comments:

Lazarus Mbilinyi said...

My Sister Lisa,
I real congratulate you so much for I am sure you encountered a number of bumbs those 3 yrs to your great day.

Keep it up and we love u

Yasinta Ngonyani said...

kaka Mbilinyi ni dadako tumbo moja au ndo heshima tu?

Lazarus Mbilinyi said...

Dada Yasinta,

Huoni kama nafanana naye, ni dada yangu tumbo moja maziwa tofauti.

Kidding!

subi said...

Lisaaaaaa, hongera sana kwa kuhitimu masomo! Salimia totoo!

Fikirikwanza said...

Hongera lisa ,Ila naomba na sie tuliomaliza shule za msingi tukaishie zetu mtutumie hizo congratulation!

Anonymous said...

woow nimefurahi kumwona lisa tom jamani nimesoma nae mkwawa high school. nilipoteza communication nae mda mrefu wakt anasoma muhimbili university, mwaka jana nilikuona dar posta umesimama kituoni mimi nilikuwa kwenye daladala nikashindwa kupata mawasiliano yako. ni mimi grace Noha nitumie mail grace@tchc.co.tz

Lazarus Mbilinyi said...

Grace Noha,

Hongera sana kwa kusoma na dadangu, mwenyewe nimesoma Mkwaha high school ila mimi nilimaliza zamani kidogo 1995 (PCB)

Upendo daima